İzcilerden örnek davranış

‘Uyuşturucuyla kombine mücadele şart’
2 Mart 2017
İhsander’den Bakan Soylu’ya anlamlı teşekkür
12 Mart 2017
Tümünü Görüntüle

İzcilerden örnek davranış

BURSA – Her ay en az bir sosyal sorumluluk projesi başlatan ve bu tür projelerin için yer alarak destek veren Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü İzcileri bu ay Yeşilay etkinlik çadırını ziyaret etti.

1-7 Mart Yeşilay Haftası sebebiyle Bursa Yeşilay Cemiyeti´nin Fomara Meydanı´nda kurmuş olduğu etkinlik çadırına ziyaret gerçekleştiren izciler, kendi yaptıkları döviz ve pankartlarla bağımlılık oluşturan maddelerin zararlarına karşı halkı bilinçlendirdi.

Özellikle yeni neslin, sigara, alkol ve uyuşturucu gibi sağlığa zararlı maddelerden ve internet, cep telefonu gibi yeni bağımlılıklara yakalanmaması için farklı etkinliklere imza atan izciler, Yeşilay Haftası kapsamında Yeşilay’ın çadırı ziyaret etti. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü İzci Önder´i Mustafa Altay, bu tür sorunlarla karşılaşmadan önce önemsenmediğini, sonrasında insanların kendilerini yalnız hissettiklerinin altını çizdi ve Büyükşehir Belediyespor İzcilik Branşı olarak her zaman topluma fayda içeren bu tür etkinlerde yer alacaklarını söyledi.

Gün boyunca etkinlik çadırı ziyaretçilerini zararlı maddelere karşı bilgilendiren izciler, ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görürken, attıkları sloganlarla da büyük alkış aldı.